شروع ترید

کلید خصوصی رمزارزها و نقش آن در حفاظت از موجودی ارز دیجیتال

کلید خصوصی رمزارزها و نقش آن در حفاظت از موجودی ارز دیجیتال

کلید خصوصی ارز دیجیتال

متغیری را معرفی می کنیم که با وجود آن دیگر برای حفظ دارایی ارز دیجیتال نگرانی نداشته باشید، این متغیر همان کلید خصوصی است.

در مطلبی تحت عنوان آنچه از ارزهای دیجیتال نمی دانید به اینکه صرافیها کلیدخصوصی شما را در اختیار دارند تا یک گاو صندوق دو کلیددار نداشته باشد اشاره کردیم. لذا استفاده از کیف پولی با دارا بودن کلید خصوصی توصیه می شود.

یکی از کیف پولهای رمزارزها اتومیک ولت است. این ولت کلیدخصوصی نظیر هر کیف پول را در اختیارتان قرار می دهد. اما بخاطر داشته باشید کلیدخصوصی مثل یک چاقو است، استفاده از آن به شکل نابجا صدمه میزند و نگهداری و استفاده بجای آن اطمینان بخش است.

مزیت دانستن کلید خصوصی

با توجه به بلاکچین بودن رمزارزها در صورت داشتن کلیدخصوصی حتی با وجود بسته شدن خود کیف پول یا مسدود و محدود شدن حساب شما؛ هنوز می توانید موجودی خود را جابجا کنید. چیزی که در صرافیها نخواهید یافت همین کلیدخصوصی است.

صرافیها به دلیل عدم اطلاع کافی کاربران از اهمیت بالای این متغیر آن را در اختیار عموم کاربران قرار نمی دهند.

نکته دیگر اینکه کیف پولهای موجود در صرافیها برای ورود ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. برای ارسال از یک کیف مرکزی استفاده می شود.

کیف پول سرد که در رابطه با آن بارها شنیده اید یک کیف پولی است که این کلید به شکل آفلاین در آن نگهداری می شود به همین جهت ایمنی بالایی دارد. اما توجه داشته باشید که از این متغیر تنها برای موارد خاصی مانند ارسال رمزارز استفاده می شود و آن هم به شکل غیر مستقیم یک امضای دیجیتال تولید می شود و آن امضا در محیط آنلاین انتشار می یابد تا هرگز از طریق شبکه اینترنت منتشر نشود.

در صورتیکه بخواهید از آن به طور آنلاین استفاده کنید فقط مجاز هستید یک مرتبه برای خارج کردن کل موجودی کیف استفاده کنید.

گروه اکس رمز وب‌سایت

نظرات بسته شده است.